Žinantis pasiekia daugiau
 
 
 

Straipsniai

 

Tik atkaklus darbas gali padėti išlaikyti gerus rezultatus ES teisės perkėlimo ir įgyvendinimo srityje

Šiame straipsnyje analizuojami Europos Sąjungos teisės perkėlimo ir įgyvendinimo Lietuvoje pasiekimai ir pagrindinės problemos.

 

Socialinio verslo plėtros perspektyvos Lietuvoje

Šiame straipsnyje aptariama socialinio verslo idėja, įgyvendinimo iššūkiai ir perspektyvos. Remiantis socialinio verslo eksperto komentarais, pateikiama trumpa Lietuvos atvejo analizė.

 

Intelektinės nuosavybės apsauga: kodėl naudinga turėti Europos patentą?

Šiame straipsnyje analizuojamos Europos patentų sistemos tendencijos. Aiškinamasi, kokių ekonomikos ir inovacijų kūrimo pokyčių galima tikėtis ES ir Lietuvoje po 2012 m. vieningo Europos patento įsteigimo.

 

 Skaitmeninė vidaus rinka: įgyvendinimo iššūkiai ir vartotojų lūkesčių išpildymas

Šiame straipsnyje galėsite daugiau sužinoti apie skaitmeninės vidaus rinkos įgyvendinimą, plėtrą ir jos strateginę reikšmę tolimesnei Europos Sąjungos raidai.

 

Žalieji pirkimai  – priemonė sumažinti neigiamą poveikį aplinkai

Šiame straipsnyje skaitytojai gali susipažinti su žaliųjų viešųjų pirkimų reikšme kovojant su klimato kaita bei mažinant aplinkos taršą. Apžvelgiama Lietuvos ir visos Europos Sąjungos pažanga šioje srityje bei įvardijami ateities iššūkiai.

 

Verslo interesų atstovavimas Lietuvoje ir Briuselyje: ar Lietuvos verslas aktyviai dalyvauja sprendimų priėmimo procese?

Šiame straipsnyje skaitytojai gali sužinoti, kaip verslo interesus ginančios organizacijos įsitraukia į verslui aktualių sprendimų priėmimą Europos Sąjungoje. Apžvelgiama Lietuvos verslo atstovavimo Briuselyje situacija.

 

Eksperimentas: kur ir kaip Lietuvoje gauti pagalbos ar informacijos su ES vidaus rinka susijusiais klausimais?

Šiame straipsnyje susipažinsite su atlikto eksperimento rezultatais. Sužinosite, kaip piliečiui Lietuvoje pavyko gauti pagalbos ar informacijos aktualiais Europos Sąjungos vidaus rinkos kalusimais.

 

Valstybės valdomų įmonių vaidmuo ES vidaus rinkos kontekste

Šiame straipsnyje sužinosite, kokią reikšmę ES vidaus rinkoje turi įmonės, kurių akcininkė yra valstybė, susipažinsite su Lietuvos valstybės valdomų įmonių reforma. Kartu sužinosite, kodėl svarbu didinti šių įmonių konkurencingumą ES vidaus rinkoje.  

 

Vidaus rinka šiandien ir po 2020-ųjų metų

2012-aisiais metais šventėme vidaus rinkos sukūrimo dvidešimtmetį, ir tai – gera proga įvertinti, kokią vidaus rinką turime šiandien ir kokios perspektyvos laukia ateityje. Šiame straipsnyje analizuojami vidaus rinkos laimėjimai bei įvardijami ateities iššūkiai.

 

Verslo plėtra ES: kaip sėkmingai pasinaudoti vidaus rinkos teikiamomis galimybėmis?

Šiame straipsnyje skaitytojai gali sužinoti, kaip Lietuvos verslininkams sekasi įsitvirtinti Europos rinkoje, įvardijamos verslui palankiausios ir nepalankiausios ES šalys narės. Sužinosite praktinių patarimų į ką derėtų atsižvelgti pradedant verslą užsienyje.

Informacija atnaujinta: 2013.04.08 11:03