Žinantis pasiekia daugiau
 
 
 
Naujienos path_arrow Vizų režimo abipusiškumas: politinės ir diplomatinės pastangos ir toliau duoda rezultatų

Vizų režimo abipusiškumas: politinės ir diplomatinės pastangos ir toliau duoda rezultatų

ec.europa.eu

ec.europa.eu

Per pastaruosius dvejus su puse metų abipusiškumo principo nesilaikymo atvejų gerokai sumažėjo. Visai neseniai, nuo 2017 m. gruodžio 1 d. Kanadai panaikinus vizos reikalavimą Bulgarijos ir Rumunijos piliečiams, užtikrintas visiškas vizų režimo abipusiškumas su šia šalimi. Panašių rezultatų jau pasiekta su Australija, Brunėjumi ir Japonija; tad Jungtinės Valstijos lieka vienintelė ES nepriklausanti šalis iš ES šalių, kurių piliečiams vizų reikalavimas netaikomas, sąrašo, kuri bevizį režimą taiko ne visų ES valstybių narių piliečiams.

 

 

Užtikrintas visiškas vizų režimo abipusiškumas su Kanada

Nuo 2017 m. gruodžio 1 d. Kanadai panaikinus vizos reikalavimą Bulgarijos ir Rumunijos piliečiams, užtikrintas visiškas vizų režimo abipusiškumas su šia šalimi. Šį sprendimą Kanada priėmė po intensyvių ES, Kanados ir dviejų atitinkamų valstybių narių diplomatinių pastangų ir jų nuolatinių politinio ir techninio lygmens veiksmų. 2017 m. gegužės mėn. Kanada jau buvo iš dalies panaikinusi vizos reikalavimą kai kuriems Bulgarijos ir Rumunijos piliečiams ir įsipareigojusi šį reikalavimą visiškai panaikinti nuo 2017 m. gruodžio 1 d.

 

Nuolatiniai veiksmai su Jungtinėmis Valstijomis

Per pastaruosius septynis mėnesius suintensyvėjo politinio ir techninio lygmenų ryšiai su JAV. Komisija vadovauja į rezultatus orientuotam procesui, kurio tikslas – įtraukti penkias ES valstybes nares (Bulgariją, Kroatiją, Kiprą, Lenkiją ir Rumuniją) į Bevizio režimo taikymo programą. Šiuo metu Komisija nesvarsto galimybės priimti deleguotąjį aktą, kuriuo JAV piliečiams būtų laikinai stabdomas bevizis režimas, nes tai duotų priešingų rezultatų, tačiau ši pozicija gali būti peržiūrėta, atsižvelgiant į būsimus pokyčius.

 

Sužinokite daugiau

 
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Naujas komentaras

Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg