Žinantis pasiekia daugiau
 
 
 
Naujienos path_arrow Naujienų archyvas path_arrow Vis daugiau lietuvių apgina savo ES teises naudodamiesi SOLVIT pagalba

Vis daugiau lietuvių apgina savo ES teises naudodamiesi SOLVIT pagalba

ec.europa.eu

ec.europa.eu

Kelerius metus iš eilės auga Lietuvos SOLVIT centre  išspręstų bylų skaičius – 2016 metais net 86 proc. atvejų ES šalių institucijos, kuriomis buvo skundžiamasi, pakeitė savo sprendimus. 2015 metais buvo išspręsta 83 proc. SOLVIT bylų, 2014 m. – 79 proc.

 

„Ir toliau matoma tendencija, kad ES šalyse gyvenantys, dirbantys, studijuojantys, keliaujantys ar savo verslą kuriantys lietuviai aktyviai gina savo teises, o SOLVIT centro  veiklos efektyvumo rodiklis vis auga. Nors šis ginčų sprendimo būdas neteisminis, tačiau dauguma visų skundų išsprendžiama įmonės ar piliečio naudai“, – sako ūkio viceministrė Lina Sabaitienė. 

 

2016 m. Lietuvos SOLVIT centre buvo nagrinėti 104 skundai, iš kurių 34 – SOLVIT kompetencijos bylos.  Palyginti su 2015 m., SOLVIT kompetencijos bylų skaičius išaugo 17 proc.

 

2016 m. Lietuvos SOLVIT centras, bendradarbiaudamas su kitų ES šalių SOLVIT centrais, sprendė 28 bylas dėl problemų, kilusių Lietuvos piliečiams ir verslininkams kitose ES šalyse, ir 6 bylas dėl Lietuvos institucijų galimo netinkamo ES teisės taikymo. 2016 m., kaip ir ankstesniais metais, didesnę dalį skundų sudarė piliečių skundai, taip pat buvo išnagrinėti 5 verslo atstovų skundai.  

 

Palyginti su 2015 m., 2016 m. daugiausia išaugo skundų dėl problemų socialinės apsaugos srityje – šios srities skundai sudarė net 54 proc. visų skundų. Skundų dėl teisės gyventi kitoje ES šalyje bei vizų išdavimo Lietuvos piliečių šeimos nariams (ne ES piliečiams), palyginti su 2015 metais, sumažėjo 13 proc.

 

2016 m. taip pat šiek tiek padaugėjo skundų, susijusių su Lietuvoje įgytų profesinių kvalifikacijų pripažinimu kitose ES šalyse  bei mokesčiais, o skundų dėl problemų registruojant automobilius ar keičiant vairuotojo pažymėjimus, palyginti su 2015 metais, sumažėjo.

 

Lietuvos piliečiai ir verslo atstovai 2016 m., kaip ir ankstesniais metais, daugiausia skundėsi dėl Didžiosios Britanijos – 21 proc. (2015 m. buvo 29 proc.) institucijų sprendimų. Taip pat skundė Norvegijos – 14 proc., Latvijos, Airijos, Olandijos ir Vokietijos – po 11 proc. institucijų sprendimų. Sužinokite daugiau