Žinantis pasiekia daugiau
 
 
 
Naujienos path_arrow Naujienų archyvas path_arrow Tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimas 2017 m. birželį

Tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimas 2017 m. birželį

ec.europa.eu

ec.europa.eu

Europos Komisija pateikė taisyklių projektą, kuriame apibrėžtos priemonės, kad būtų įgyvendintas susitarimas nuo 2017 m. birželio 15 d. panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčius.

 

Tarp jų – sąžiningo naudojimo taisyklės, užkertančios kelią nesąžiningai praktikai (pavyzdžiui, jei vartotojas nusipirktų SIM kortelę kitoje ES šalyje, kur kainos žemesnės, arba jei vartotojas nuolat gyvena užsienyje, tačiau išlaiko abonementą savo gimtojoje šalyje). Tokie atvejai gali daryti neigiamą poveikį vidaus kainoms, taigi ir visiems vartotojams. Remdamasi viešosios konsultacijos rezultatais, Europos Komisija siūlo europiečių poreikius atitinkantį modelį: vartotojai gali naudotis tarptinkliniu ryšiu savo šalies kainomis ne mažiau kaip 90 dienų per metus ir ne ilgiau kaip 30 dienų iš eilės.

 

Nuo 2007 m., ES pradėjus mažinti tarptinklinio ryšio paslaugų įkainius, skambučių ir SMS žinučių (nuo 2009 m.) mažmeninė kaina sumažėjo 92 proc., o duomenų (nuo 2012 m.) parsisiųsdinimas atpigo 96 proc. Tuo tarpu tarp 2008 m. ir 2015 m. parsisiųstų duomenų kiekis išaugo daugiau kaip 100 kartų. Nuo 2016 m. balandžio 30 d. maksimalūs tarptinklinio ryšio tarifai yra 0,05 EUR už skambučius, 0,02 EUR už SMS žinutes ir 0,05 už 1 MB duomenų parsisiųsdinimą (kainos nurodytos be PVM). Nuo 2017 m. birželio 15 d. tarptinklinio ryšio mokesčiai bus panaikinti.

 

Europos Komisijos pasiūlymas dėl sąžiningo naudojimo taisyklių bus svarstomas su valstybėmis narėmis po konsultacijų su Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija ir Komisija galės jį priimti iki š. m. gruodžio 15 d.

 

Sužinokite daugiau