Žinantis pasiekia daugiau
 
 
 
Naujienos path_arrow Kviečiame pasidalinti savo patirtimi, susijusia su ES taisyklėmis dėl produktų fasavimo

Kviečiame pasidalinti savo patirtimi, susijusia su ES taisyklėmis dėl produktų fasavimo

 

Europos Komisija vertina taisykles, reglamentuojančias fasuotų prekių kiekių matavimo ir jų dydžius (Fasuotų produktų direktyvos). Konsultuojamasi dėl 3 svarbių teisės aktų, kuriais reglamentuojamas standartinis butelių ir produktų fasuočių užpildymas, bei ES teisės aktų dėl pakuočių dydžių.

Kad būtų lengviau suprasti, kaip šios taisyklės veikia praktiškai ir kokių problemų iškyla žmonėms, Europos Komisija atlieka tyrimą. Vertinama, ar paskirtį atitinka šios direktyvos:

 

  • Direktyva 75/107/EEB dėl butelių, naudojamų kaip matavimo talpos. Šios direktyvos laikymasis yra savanoriškas, bet ji plačiai taikoma. Nustatytas ženklas yra apsukta raidė „epsilon“ („3“), naudojama ant tokių butelių dugno greta kiekio nuorodos;

 

  • Direktyva 76/211/EEB dėl fasuočių turinio pagal svorį arba tūrį („e“ ženklas). Jos taikymas savanoriškas ir plačiai paplitęs. Fasuotais produktais, paženklintais „e“ ženklu, galima laisvai prekiauti visoje ES. Jie atpažįstami iš didelės mažosios „e“ etiketėje arba ant pakuotės, įrašytos šalia kiekio (tūrio arba svorio) nuorodos.

 

  • Direktyva 2007/45/EB dėl fasuotų produktų vardinio kiekio (pakuočių dydžio), taikoma visiems fasuotiems produktams. Šia direktyva buvo liberalizuoti pakuočių dydžiai, ja taip pat skatinamas laisvas produktų judėjimas ES bendrojoje rinkoje.

 

Internetinis ES tyrimo klausimynas pateikiamas oficialiosiomis ES kalbomis, jį užpildyti užtruks 5–10 minučių. Labai raginami dalyvauti vartotojai, vartotojų organizacijos, nevyriausybinės organizacijas (NVO), mažosios ir vidutinės įmonės, didelės įmonės, pramonės asociacijos ir valdžios institucijos. Konsultacijos vyksta 2015 m. sausio 13 – balandžio 7 d.

Į tyrimo rezultatus bus atsižvelgta rengiant galutinį direktyvų vertinimą. Vertinimo ataskaitą Komisija ketina paskelbti iki 2015 m. pabaigos.

 
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Naujas komentaras

Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg