Žinantis pasiekia daugiau
 
 
 
Naujienos path_arrow Naujienų archyvas path_arrow ES Vartotojų rinkų rezultatų suvestinė: lietuviai geriausiai vertina spaudos prekių, prasčiausiai – naudotų automobilių rinkas

ES Vartotojų rinkų rezultatų suvestinė: lietuviai geriausiai vertina spaudos prekių, prasčiausiai – naudotų automobilių rinkas

ec.europa.eu

ec.europa.eu

Trys ES vartotojų geriausią įvertinimą gavusios prekių rinkos yra knygos, žurnalai ir laikraščiai, pramoginės prekės (pvz., žaislai ir žaidimai) ir stambūs buitiniai prietaisai, tokie kaip šaldytuvai. Lietuviai taip pat geriausiai vertina knygų, žurnalų ir laikraščių rinką, antroje vietoje – stambūs buitiniai prietaisai, trečioje – informacinių ir ryšių technologijų produktai. Prasčiausiai europiečiai, kaip ir lietuviai, vertina naudotų automobilių ir mėsos produktų rinkas.  

  

Kalbant apie paslaugas, trys ES vartotojų labiausiai vertinamos rinkos yra susijusios su laisvalaikiu – nuo apgyvendinimo atostogų metu paslaugų iki kultūros ir pramogų bei sporto paslaugų, pavyzdžiui, sporto salių. Prasčiausiai europiečiai vertina nekilnojamojo turto, hipotekos, investicinių produktų, privačių pensijų fondų ir vertybinių popierių paslaugų rinkas. Lietuvoje geriausiai įvertintos buvo traukinių paslaugos, transporto priemonių draudimo ir dujų paslaugos, prasčiausiai – lošimų ir loterijų internetu, nekilnojamojo turto ir vandens tiekimo paslaugos.  

 

Vartotojų rezultatų suvestinėse apžvelgiama, kaip veikia ES vartotojų bendroji rinka. Jomis naudojasi tiek nacionalinės politikos formuotojai, tiek Europos Komisija, formuodami politiką, kuria siekiama didesnio vartotojų pasitikėjimo.  Pavyzdžiui, dėl vartotojų nepasitikėjimo finansinėmis paslaugomis buvo parengta Vartojimo kredito direktyva. Dabar, kai šis teisės aktas galioja, pastebimas vis didesnis pasitikėjimas šiame sektoriuje. Kadangi vartotojai praneša apie sunkumus, patiriamus telekomunikacijų rinkose, Europos Komisija parengs pasiūlymą šioje srityje toms problemoms spręsti. Naujausiais Komisijos pasiūlymais dėl skaitmeninių sutarčių siekiama didinti vartotojų pasitikėjimą tarpvalstybine prekyba internetu. 

 

Sužinokite daugiau